Estetik Özgürlüktür. Güzel bir görünüm için Ari estetik merkezi - Avcılar - İstanbul

Doğum Sonrası Vücut Çatlakları Tedavisi

 Kozmetik estetik tedavileri arasında yeni bir uygulama olan lazerle çatlak tedavisi son yıllarda katlanarak artan oranlarda çatlak tedavisinde popülerleşmektedir.

Kolay uygulanması ile özellikle kadınlar arasında yaygınlaşan lazerle çatlak tedavisi hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Bel gölgesinde, bacaklarda, kollarda ve karın bölgesinde oluşan çatlaklar yaz ayları başta olmak üzere bu bölgeleri açıkta bırakan kıyafetlerin giyildiği durumlarda kötü görünümleri ile sıkıntı yaratmaktadır.

Aşırı kilo alıp verme, hamilelik sonrası, cildin kuru olması gibi nedenlerle oluşan çatlaklar için piyasada pek çok kozmetik krem olmasına karşın son yıllarda kozmetik cerrahi sektöründe lazerin kullanım alanlarının genişlemesiyle beraber yaygınlaşmaya başlayan lazerle çatlak tedavisi hızlı ve etkili çözümler sunmaktadır.

Lazerle çatlak tedavisinin bu kadar hızla popüler olmasındaki ana sebep krem gibi yöntemlere göre çok daha kısa sürede etkisini göstermesi ve çatlakların görünümünü azaltmasıdır. Lazerle çatlak tedavisi genellikle 2-3 saatlik bir kaç seans sonunda tamamlanabilmektedir. Burada seans sayısının artmasına neden olabilecek çatlakların çokluğu ve derinliliği gibi özel durumlarda bulunmaktadır.

 

 Lazerle Çatlak Tedavisi Son günlerde güzellik salonlarının en çok kullanılan hizmeti olan lazerli çatlak tedavisi genellikle hamilelik sonrası bel ve karın bölgesinde oluşan çatlakların tedavisi için tercih edilmektedir.

Çatlaklar sadece doğum sırasında cildin gerilmesinden dolayı değil hızlı kilo alma verme sırasında da oluşabilmektedir. Nedeni her ne olursa olsun kadınlar ve erkekler göze hoş görünmeyen bu çatlakların tedavisi için çözüm aramaktadır.

Çatlak tedavisinde lazer kullanımının hesaplı bir seçenek olması, diğer yöntemlere göre daha çabuk sonuç vermesi, özellikle komşu dokulara doğru yayılma gösteren çatlakları durdurma gibi bazı avantajları bulunmaktadır. Bir kaç seansta tamamlanabilen lazerle çatlak tedavisi çok az acı ve ağrıya neden olduğu için bu operasyon gözünüzü çok korkutmasın.

 

 
 

Ari Estetik Video & Galeri

Randevu & Bilgi Talep Formu


  5758     


 
 
 

Ari Estetik Nuripaşa Mah. Merve Cad. N0:11 D.2 Zeytinburnu - İstanbul
Tel: 0212 679 92 44       
Gsm: 0544 565 30 50
Anasayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetler  |  Foto Galeri  |  Video Galeri  |  İletişim
Türk Web Ajans