Estetik Özgürlüktür. Güzel bir görünüm için Ari estetik merkezi - Avcılar - İstanbul

Kalıcı Makyaj

 Son yıllarda ülkemizde kadın bakımında vazgeçilmez hale gelen ve gittikçe kullanımı artan kalıcı makyaj konusundan bahsetmek istiyorum. Biliyoruz ki kadınlar için makyaj yapmak her zaman güzel görünmek çok önemlidir ama maalesef bazen bu işlem çekilmez hale gelebiliyor.

Her gün sürekli makyaj yap ondan sonra birde onları temizle bu süreç kadınlar için işleri zorlaştırabiliyor. Tabiî ki bununda bir çözümü var aslında oda kalıcı makyaj. Kalıcı makyaj kadınların bütün makyaj sorunlarını ortadan kaldırabilecek bir çözüm ve kurtarıcı olarak karşımıza çıkıyor. Kalıcı makyajı yeni duyan bayanların şuanda bir oh çektiklerini duyar gibiyim. Aslında haklısınız çünkü artık günlük olarak makyaj probleminizle uğraşmanız gerekmeyecek. Şimdi büyük bir merakla beklenen konuya gelelim kalıcı makyaj hakkında bilgi vermek gerekirse kalıcı makyaj aslında dövme yaptırmaktan çokta farklı bir uygulama değil aynı dövmede olduğu gibi önce cildin üzerine çizimler yapılıyor ondan sonra eğer çizimler beğenilirse iğle ile kalıcı hale getiriliyor. Bu süreç cilde göre farklılık göstermekle beraber biraz acılı bir işlem olabiliyor. Buda kadınların güzel görünmek için yaptığı fedakarlıklardan biri oluyor. Kişinin daha az acı duyması birazda bunu yapan kişinin ne kadar profesyonel olması ile ilgilidir.

Bunun dışında oluşabilecek rahatsızlıkları olabildiğince azaltmak için kalıcı makyaj uygulanacak bölgeyi uyuşturmak için yüzeysel anestezi veya kremler sürülmektedir. Kalıcı makyaj işlemin süresi kişinin cildine değişmekle beraber ortalama 1-2 saat kadar sürmektedir. Kalıcı makyaj yaptırmak isteyenler yaptırmadan önce mutlaka bu konuda profesyonel olan kişilere yaptırmalıdırlar çünkü kadınlar için yüz oldukça hassas bir bölgedir dolayısı ile profesyonel olmayan biri kalıcı makyaj yaptığı zaman belki de geri dönüşümü zor olan hatta belki de düzeltilemeyecek bir uygulamaya maruz kalacaksınız ve bunun sonunda üzüleceksiniz daha bakımlı görüneceğim derken çok daha kötü sonuçlar doğacak. Bunun dışında kalıcı makyaj yaptıracağınız yerin mutlaka hijyenik olduğundan emin olmalısınız. Kalıcı makyajın nerelere uygulandığını merak ediyorsunuzdur kalıcı makyaj genel olarak göz, dudak, kaş bölgelerine uygulanıyor. Bunun dışında ameliyatla veya başka sebeplerden dolayı vücutta oluşmuş izlerde de uygulanabiliyor. Kalıcı makyaj ile yapılabilenler bunlarlada sınırlı değil eye-liner, gözaltı hattı çizme, dudak kenarı kontörü, kalıcı ruj, saçı seyrek olan kişilere saç efektti, göğüs ucu (areola) çalışması, derideki renk düzensizlikleri (vitiligo), hiperpigmentasyon düzenlemeleri ve geçici dövmede yapılabilmektedir. Kalıcı makyaj yüzünüzde, vücudunuzda beğenmediğiz veya güzel ama niye daha güzel olmasın dediğiniz zamanlarda kesinlikle bir kurtarıcıdır. Kalıcı makyajla beraber çok farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kalıcı makyaj yapılmadan önce ve yapıldıktan sonraki değişimleri görünce gerçekten şaşıracaksınız. Tabi ki olumlu veya olumsuz yönde.. çünkü profesyonel ellere düşmezseniz bu durum sizin aleyhinize dönüşebilir. Profesyonel bir uygulama olduğuna eminseniz kalıcı makyaj yaptırmaktan çekinmeyin ama her şeyin fazlasının zararlı olduğuna unutmayın.                                                                         

 


 
 

Ari Estetik Video & Galeri

Randevu & Bilgi Talep Formu


  4016     


 
 
 

Ari Estetik Nuripaşa Mah. Merve Cad. N0:11 D.2 Zeytinburnu - İstanbul
Tel: 0212 679 92 44       
Gsm: 0544 565 30 50
Anasayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetler  |  Foto Galeri  |  Video Galeri  |  İletişim
Türk Web Ajans